Salavat-ı Şerife 3


Share

Habib-i Kibriyâ Resül-ü Ekrem Aleyhis-Selat-û Vesselâm’a sonsuz salât ve selâm ederiz:

Salavâtullahi ve melâiketihi ve enbiyâihi ve rusulihi ve Cemi-‘i Halkihi alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidinâ Muhammed. Aleyhi ve aleyhimusselâmu ve rahmetullâhi ve berekâtuhu ebeden dâimen Yâ Rabbel âlemîn..”

Hz. Ali (ra)’den rivayet edildiğine göre, bu Salavat-ı Şerifenin, her gün 3 defa, Cuma günü 100 defa okunulması tavsiye edilmiştir.

“Ey Rabbimiz bu Salavat-ı Şerife’yi maddi-manevi bütün dertlerimize deva eyleyerek şu mübarek gecedeki hayrımıza olan duamızı kabul eyle. Âmin.”


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 hakkında düşünceler “Salavat-ı Şerife

  • mustafa

    Rabbim bu imtihanda bize yardımcı olur inşallah. Ya Rabbi! Bizi kötü amellerden koru. Hepimiz sana sığınıyoruz ya Rabbim. Bize tovbe etmeyi nasip eyle. Bizi dualarınızdan mahrum bırakmayın. Allah’tan bana ve aileme huzur ve şifa, sağlıklı bir hayat olmasını istiyorum. Rabbim dualarımızı kabul eylesin. Amin…

  • naciye

    Dualarınız ve paylaşımlarınız için sizlerden,Yadıcemil tüm çalışanlarından Allah razı olsun. Babama ve acil şifalar bekleyen hastalarımıza Rabbimden ŞAFi isminin hürmetine şifalar versin. Okumuş olduğum bu Salavat-ı Şerifeyi kabul eylesin inşallah.

  • kadriye

    Sitenize her sabah girdiğimde büyük bir mutlulukla açıyorum. Bana cok huzur veriyor bu site Allah razı olsun sizden ve emeği geçen herkesten. Benim de manevi cok sıkıntım var. Çocuklarıma bana ve eşime çok dua edin. Huzur istiyorum