Mirac Kandili 1


Share

“Âyetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan alıp çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya seyahat ettiren Allah, her türlü noksandan münezzehtir. Şüphesiz ki O her şeyi hakkıyla işiten, her şeyi hakkıyla görendir.” (İsra Suresi,1)

“Mirac meselesi, erkân-ı imaniyenin usulünden sonra terettüp eden bir neticedir. Ve erkân-ı imaniyenin nurlarından medet alan bir nurdur.”

“Leyle–i Mi’rac, ikinci bir Leyle–i Kadir hükmündedir. Bu gece mümkün oldukça çalışmakla kazanç birden bine çıkar. Şirket–i maneviye sırrıyla, inşâallah her biriniz kırk bin dil ile tesbih eden bazı melekler gibi, kırk bin lisan ile bu kıymetdar gecede ve sevabı çok bu çilehanede ibadet ve dualar edeceksiniz ve hakkımızda gelen fırtınada binden bir zarar olmamasına mukabil, bu gecedeki ibadet ile şükredersiniz.”

Mirac-ı Nebeviyenin (a.s.m.) sırr-ı lüzumunu, hakikatini, hikmetini ve meyvelerini (faydalarını) 31. Söz’den okumak için tıklayınız

Yâ Rab! Bu gecenin rahmet ve bereketinden sevap ve mükâfatından bizi nasiptar et. Âmin

Bu gece Dost FM ve Dost TV’de sabaha kadar canlı yayındayız…
Dost TV’de duası okunmak üzere hatim almak için tıklayınız

Hakkında yorum “Mirac Kandili

  • erdenay

    merhaba programda okunan “Sekine Duası”nın ardından “Hasbünallahi ve ni’mel vekil” ile biten dua mı yoksa ayet mi olduğunu bilmiyorum ama o okunan kısmı yazılı olarak bulabileceğim ve ayrıca dinleyebileceğim bir yer var mıdır?

Yorumlar kapatıldı.