Celcelutiyye (Görüntülü) 5


Share

Celcelutiyeden:

“İlahi! Kusursuz olan Allah, Ehad, Bedi’ ve Kadir isimlerini şefaatçi kılıp niyazla Senden istiyorum! Kadri muazzam olan ismin hürmetine Senden niyaz ediyorum ya İlahi, işlerimi kolaylaştır!

Ya Hayy, ya Kayyum! Allah, Ehad, Bedi’ ve Basit isimlerini şefaatçi kılarak ve ümitle yalvarıyorum.

Ey yaratma mertebelerinin en yükseğinde bulunan Allah’ım! Sabit ve Cebbar isimlerinin hakki, uyumaz sıfatın ve ateşleri söndüren Halim ismin hürmeti için!

Ey çabuk imdada koşan Rabbim! Allah, Ehad isimlerin ve dualara süratle cevap veren Bedi’ ismin hürmetine Sana yalvarıyorum.

Kayyum ismin hürmetine, kalbimi ondaki kirlerden temizleyerek ihya et! Ona Senin sırrın yerleşip ışık saçsın! O sırrın nurunun parıltılarından üzerimde bir aydınlık bulunsun. Böylece yüzümde bir ışıltı zuhur edip parıldasın! Kalbime rahmet sağnakları dökülsün de onu Kerim olan Mevla’mızın hikmet incileriyle dile getirsin! Her yandan beni nurlar kuşatsın da büyük Mevlamizin heybeti bizi kaplasın!

Sen her turlu noksandan münezzehsin,ey yaratma ve yoktan her an çoklukla var etme mertebesinin en yükseğinde bulunan ve ölüleri en kerimane tarzda dirilten Allah’ım!

Bütün alemlerin kalplerini Risale-i Nura ısındır ve Fettah isminle ona makbuliyet ihsan eyle.

Ya İlahi! Selam ism-i şerifin hürmetine islerimizi kolaylaştır ve bize izzet ve yücelik ver!..” Âmin. Ve’lhamdulillahi Rabbi’l Âlemîn.

Celcelutiye hakkında bilgi edinin


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 hakkında düşünceler “Celcelutiyye (Görüntülü)

 • fatih

  sn yetkili hak dostlari,
  Allah Rabbimiz sizlerden razi olsun.
  Ses ve goruntunun birbirini desteklemesi ne iyi oldu.
  Goruntuyu daha buyuk harflerle ayarlama imkani olsa cok daha makbule gecer.
  En derinden sevgi saygi, selam ve dua ile.

 • fatih

  yaptiginiz calismadan dolayi cok tesekurler ederiz.

  yalniz tam olarak ses ve goruntu birbirini desteklemiyor.

  ikisinide duzeltirmisiniz lutfen, okuyarak takib etmek istiyoruz.

  seyehatlerde ve yurt disinda yanimizda baska kaynak olmayinca burdanda ses ve goruntu desteklemeyince cok zor durumda kaliyoruz.

  • Yonetici Yazar

   Allah sizlerden de razı olsun. Video dosyasını hazırlayan arkadaşa konuyu ilettik. İnşaallah senkronizasyonu daha iyi olan bir çalışma hazır olduğunda güncelleme yapılacak. İlginiz, dikkatiniz ve desteğiniz için teşekkürler Ahmet bey.